Hakkımızda;

Biz , 1978 doğumlu bir teknik öğretmen ile bir direksiyon öğretmeniyiz. Solucan gübresi üretmek için bir araya geldik. Bir araya geliş amacımız; Çocuklarımıza ve çocuklarınıza daha sağlıklı ve mutlu yaşayabilecekleri ,  sürdürülebilir  bir tarım sayesinde geleceğini garantiye alacakları bir dünya  sağlamak istiyoruz. Çünkü; biz bu dünyanın sahibi değil,  gelecek nesiller için emanetçisiyiz.

Ne yazık ki bilinçsiz kimyasal gübre kullanımı yüzünden topraklarımızın içler acısı hali ,  bizim bu isteğimizi gerçekleştirememize neden olmakta, topraklarımızın organik  madde miktarı sıfırlamakta ve ürün alabilmek için daha fazla kimyasal gübre kullanılmasına itmektedir. Bu durumun devam etmesi durumda  acil önlem alınmazsa yakın zamanda aç kalacağız gibi gözükmektedir.

Biz  vatansever iki genç olarak , tesisimizi  % 100 Organik Solucan Gübresi üretip, bu ürünleri en uygun fiyatlarla çiftçilerimize sunacağımıza inanarak hayata geçirdik. İki yıla yakın bir süre, sadece araştırma geliştirme ile  en uygun şartları bir araya nasıl getirebilirizi çalıştık. Solucanlar nasıl beslenmeli, nerede ve nasıl konumlandırılmalı, zarar vermeden nasıl hasat yapılmalı düşüncesiyle yüzlerce saat mesai yapıldı.Çeşitli meyve ve sebze fidelerinde, süs bitkilerinde denemeler yaparak, ürünlerimizin faydalarını  bire bir denemelerle gözlemleyerek hatalarımızı minimize ederek ,elde ettiğimiz çalışmalar sonunda %100 Organik ve sonuçları harika sıvı ve katı gübrelerimizi ürettik.

Sizlerin, emanetçi olduğu topraklarını tekrar verimli hale getirmek , organik madde miktarını arttırmak, el emeği ürünlerinizden minimum maliyetle maksimum kaliteyi elde edebilmek için tüm yasal izinler ve sertifikasyonları alınmış, katı gübremiz evo-X ve sıvı gübremiz evo-S’ i kullanımınıza sunduk,

 

Unutmayın, en değerli hazinemiz emanetçisi olduğumuz  topraklarımız…

KURUCULAR

Ayçal ÇEVREK - Aygün ARIKAN

organik solucan üretimi %100 organik ve yerli toprak verimliliği arttırma. Yukarı